Úvod Poradna Ochrana dýchacích cest

Ochrana dýchacích cest

 • 26.11.2016

  Dotaz na filtry a velikost masky

  Dobrý den,

  chtěl bych se prosím zeptat, jak si můžu ověřit, zda potřebuji velikost M nebo L (např. jaký musím mít obvod hlavy, apod.)?

  Dále bych se chtěl zeptat, zda je maska MOLDEX 7000 dodávaná včetně filtrů nebo je musím dokoupit zvlášť?

  Děkuji předem za odpověď.

  S pozdravem

  Jaroslav Klika

  Vážený zákazníku,
  Děkujeme Vám za Váš dotaz, který jste nám zaslal prostřednictvím našeho internetového obchodu.


  Pokud jde o filtry, tam je to následovně – samostatně se prodává polomaska a samostatně oba druhy filtrů (proti částicím i proti plynům). Na každou polomasku vždy 1 pár stejných filtrů, žádný držák není třeba.
  Možné kombinace – viz přiložený katalog:

  1/ Pouze proti plynům
  2/ Pouze proti částicím
  3/ Proti plynům a částicím současně

  Horší je to s velikostí polomasky, tam žádný exaktní návod neexistuje. Dá se ale říci, že většině mužů se standardními proporcemi sedí velikost 7002/M. Já mám třeba při 184 cm a 95 kg také velikost M. Výměna polomasky by se z hygienických důvodů neměla vůbec provádět.
  Omlouvám se, ale víc Vám asi neporadím, jedině snad v některé nejbližší prodejně OOPP polomasku vyzkoušet, ale myslím si, že na polomasku MOLDEX 7000 v žádné prodejně nenarazíte.

  S pozdravem a přáním pěkného dne, Radomír Kopeček a  tým eshopu

 • 11.11.2016

  Celoobličejová maska PROMASK BLACK 12681

  Dobrý den, chci se zeptat: Máte k dispozici tuto masku v různých velikostech, příp.i v dětské? A dále, má maska a související filtry nějakou dobu expirace? A poslední věc - při koupi tří kusů, je možná sleva? Děkuji!

  Vážený zákazníku,
  děkujeme Vám za Váš dotaz, který jste nám zaslal prostřednictvím našeho e-shopu a nyní k Vašim dotazům a odpovědím:

  Celoobličejová maska PROMASK BLACK se dodává ve velikosti S pro malé obličeje a ve velikosti UNI. Velikost S se může použít pro děti zhruba od věku 10 +, ale vždy je lepší velikost odzkoušet. Celoobličejová maska se osazuje jedním filtrem s bočním umístěním na levé straně. Pokud se jedná o životnost masky, výrobce neudává konkrétní čas, ale minimum je 10 let skladovatelnosti, ale po 6 letech by se měly vyměnit některé komponenty jako jsouvýdechové ventilky a membrány. Životnost u vojenských masek, které jsou vyrobeny ze stejného materiálu, udává výrobce na 20 let.  Výrobcem této masky je společnost SCOTT ( USA ) a maska je vyráběna v jejich závodech ve Finsku.

  Součástí masky by měly být dále příslušné filtry, které se k masce šroubují závitem 40 x 1/7". Skladovatelnost filtrů je 5 let v originálním balení a tato skladovatelnost se vztahuje k protiplynovým filtrům. V případě filtrů proti částicím P3 je skladovatelnost 10 let. Po otevření filtrů ba se měl daný filtr vyměnit dle potřeby, ale nejpozději po 6 měsících.

  Cenovou nabídku na odběr 3 ks masek Vám zašleme v následujícím e-mailu společně s přehledem filtrů.


  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

 • 17.10.2016

  Velikost dýchací polomasky

  Dotaz na produkt Ochrana dýchacích cest polomaska 3M 6100,6200,6300,EN140 z kategorie Polomasky

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala podle čeho mám vědět jakou správnou velikost masky mám zvolit?

  Děkuji

  Vážená paní,
  pokud se jedná o zvolení vhodné velikosti polomasky, tak tuto je trochu problém na dálku stanovit. Nejlepší způsob by byl navštívit některou ze specializovaných prodejen a fyzicky si polomasku odzkoušet a zakoupit vyhovující velikost. K určení vhodné velikosti se dále používá speciální měřidlo, kterým se změří vzdálenost brady od kořene nosu, ale opět musí být budoucí uživatel osobně přítomen u prodejce.
  Na základě našich dlouholetých zkušeností by jsme Vám doporučili zvolit prostřední velikost M, která je nejvíce prodávaná, velikost S je pro opravdu malé obličeje a naopak velikost L je pro velké obličeje. Další otazkou je, zda uživatel bude používat nějaké ochranné, nebo dioptrické brýle, tato skutečnost také ovlivňuje vhodný výběr polomasky.

  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopuPřidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

© 2019, TERCIE handicap s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Eshop vytvořila eBRÁNA | eBRÁNA eshop s propojením na IS | Marketing eshopu

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky